Ana Bölüme Geç
Kurani Hayat telefon

Kullanıcı girişi

Bir Ayet

“Rasul,
‘Ya Rabbi!’ diyecek,
‘Gerçek şu ki,
benim kavmim
bu Kur’an’ı devri
geçmiş bir mesaj gibi
terk etti!’...”
Furkan, 30

 

Kimler çevrimiçi

Şu an 0 kullanıcı ve 7 ziyaretçi çevrimiçi.

Kur'an Gönüllüleri Platformu: İlahî mesaj doğru aktarılmalı

Eylül 18, 2010 yazan khd

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2010 yılını Kur'an yılı ilan etmesi münasebetiyle Kur'an Gönüllüleri Platformu projeler hazırladı. Bu projelerin başında İlahî mesajın geniş kitlelere doğru aktarılması için birçok dilde yayın yapacak bir internet sitesi bulunuyor.
Kur'an Gönüllüleri Platformu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2010 yılını Kur'an Yılı ilan etmesi münasebetiyle çeşitli projelere imza atıyor. Platform, Kur'an-ı Kerim ve mesajının, geniş kitlelere doğru bir şekilde aktarılarak tanıtılmasını sağlamak amacıyla Kur'an-ı Kerim sitesi hazırlıyor. Birçok dilde faaliyet gösterecek sitede Kur'an-ı Kerim'le ilgili bütün bilgilere ulaşılabilecek. Bu sitede sanal bir Kur'an müzesi de izleyicilere sunulacak.
Platform, 5 Eylül'de yerli ve yabancı devlet büyüklerinin de katılacağı iftar yemeği ile projelerini tanıtacak. Bu tarihten itibaren projeleri hızla gerçekleştireceklerini söyleyen Kur'an Gönüllüleri Platformu Sözcüsü Ahmet Şişman, amaçlarının Kur'an-ı Kerim'in tüm dünyada doğru tanıtılması olduğunu belirtti. Ahmet Şişman, "5 Eylül günü Kadir Gecesi. Kur'an-ı Kerim de Kadir Gecesi'nde nazil oldu. Bu sebeple, 5 Eylül 2010'dan itibaren öncelikle bir yıl boyunca, ülkemizde, İslam âleminde ve bütün dünyada Kur'an-ı Kerim'i gerçek özellikleriyle en iyi, en güzel ve en etkili bir şekilde tanıtmak istiyoruz. Hafızlığın artırılması ve mukabele geleneğinin yaygınlaştırılması için de çalışmalarda bulunacağız." diyor. Mukabele geleneğini Ramazan dışına da yaymak istediklerini dile getiren Ahmet Şişman bunun için tanınmış hafızlarla işbirliğine gireceklerini söyledi. Ahmet Şişman, mukabeleye katılan dinleyicilere belge de verileceğini ifade etti.

 

© 2010 Kuranihayat.com

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Ancak kaynak gösterip link vererek kullanabilirsiniz.

 

Aktif Medya